1989'da kurulan HUMAX, sürekli araştırma, geliştirme ve yeniliklerle tüketiciler için daha iyi içerik dağıtım sistemleri sunmaya kendini adamış önde gelen bir ağ geçidi geliştiricisidir.

HUMAX, dünyadaki 20 yurtdışı iştiraki ve şubesi ile şu anda 80 büyük yayın şirketi ve mobil taşıyıcıya; yüksek kaliteli video ağ geçidi, uydu alıcısı ve geniş bant ağ geçitleri hizmetlerini sunmaktadır.


Misyon, Vizyon

Misyon
Sürekli olarak dinamik ve heyecan verici medya deneyimleri sağlamak

HUMAX müşterilerine evde veya dışarda, 24 saat her medyaya kolaylıkla erişebilmelerini sağlamayı hedeflemektedir. Bunu, teknik yenilikler ve ürün mükemmelliği yoluyla gerçekleştireceğine inanmaktadır.


Vizyon
2020'de dünyanın 1 numaralı içerik dağıtım sistemleri sağlayıcısı olmak

Gelecekte global içerik dağıtım sistemlerinin sürekli markası olmak ve HUMAX'ın ürünleri ile dünyanın dört bir yanındaki müşteriler evlerinden, arabalarından ve mobil cihazlarından sınırsız içeriğe erişebilecek.


HUMAX'ın Hikayesi

1989 yılında girişimci mühendislerden oluşan bir ekip tarafından kurulan Humax kurulduğu günden beri yenilikçi bakış açısıyla kullanıcısına son teknoloji ürünleri ve geliştirdiği zengin hizmetleri sunmaktadır. Elektronik donanım ve yazılım mühendisliğinde 25 yılı aşkın bir deneyime sahip ve satış sonrası müşteri memnuniyetini sağlamakta uzman Humax, birbirinden faklı birçok pazarın değişen taleplerini karşılayan ürünler geliştirmektedir. Dünya çapındaki bölgesel satış ağı sayesinde Humax uydu alıcı piyasasında oldukça önemli bir kapsama oranına ulaşmaktadır. Humax küresel ağı bugün, Avrupa, Kuzey Amerika, Güney Amerika, Kuzey Afrika, Rusya, Doğu Asya ve Avustralya'daki ülkeleri kapsamaktadır. Ulusal ve kültürel sınırları aşan HUMAX, güvenilir ve pek çok ödül almış küresel bir markadır.

Yapı Taşları

1989'da kuruluşundan bu yana, HUMAX, dijital teknoloji alanında kapsamlı AR-GE çalışmalarına odaklandı.

1996'da Asya'daki en iyi ve dünyada üçüncü şirket olarak dijital uydu alıcılarını başarıyla geliştirmeye devam etti. Dünya ağ geçidi pazarındaki mevcut liderliğimizin yolunu açtı. İngiltere, Almanya, Amerika, Japonya pazarlarına giriş yaparak 2000 yılında 100 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirildi.

2001 yılında dünya pazarında gelişmeye başlayan HUMAX; Hindistan, İtalya, Avustralya, Çin, Polonya ve Tayland ülkelerine açılarak 2005 yılında 500 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirdi.

2008 yılından itibaren Türkiye, Rusya, Fransa, Brezilya ve Meksika pazarlarına giriş yaparak tüm dünyada gelişmeye devam etti. 2008’de Kraliçe Ödülü(İngiltere)’nü alarak 2010 yılında 1 milyar dolar ihracat yaptı.

2014 yılında Amerika’da kablo sektörüne giriş yaparak ürün gamını ve Pazar payını artırarak sektör liderliğini devam ettirdi.